Maj 2020

Drogie Dzieci i Rodzice,

W powietrzu czuć już wiosnę, więc wszystkie Dzieci również uczą się angielskiego w ciepłym rytmie.

3-latki wyruszają na wiosenną wycieczkę. Mogą puszczać latawiec – kite /kaɪt/, skakać po kałużach – puddle /ˈpʌd.əl/, robić piknik – picnic oraz łowić ryby – fishing /ˈfɪʃ.ɪŋ/.  Poza tym poznają wiatr – wind /wind/, deszcz – rain /rein/ oraz parasolkę – umbrella /ʌmˈbrel.ə/. Zachęcamy też do śpiewania „The little Piggy” https://www.youtube.com/watch?v=V3K0L-J1Koo

4-latki poznają ubrania: czapka – hat /hæt/, skarpetki – socks /sɒks/), buty – shoes /ʃuːs/, spodnie – trousers /ˈtraʊ.zəz/, koszulka – t-shirt /ˈtiː.ʃɜːt/, sukienka – dress /dres/, bluza – jumper /ˈdʒʌm.pər/, sandały – sandals. W Przedszkolu uczylibyśmy się również pytać gdzie mieszkasz: Where do you live?... i odpowiadać: I live in …Rymanów.. Zachęcamy do śpiewania Mary had a little lamb https://www.youtube.com/watch?v=aTrtKikAW6E

5-latki poznają części ciała: głowa – head /hed/, uszy – ears /ɪərs/, oczy – eyes /aɪs/, nogi – legs, stopy – feet /fiːt/, ramiona – arms /ɑːmz/, palce u rąk – fingers /ˈfɪŋ.ɡərs/). Poznawana struktura gramatyczna: I’ve got…. – Mam ….. . np. I’ve got 1 head. I’ve got 2 eyes. Zachęcamy do śpiewania piosenki We are beautiful https://www.youtube.com/watch?v=NB5uizJmHsw Sama piosenka jest trudna, ale ma bardzo fajny refren, który Dzieci z poprzednich lat bardzo lubiły.

6-latki poznają zawody swoich rodziców, a być może i swoje: strażak - firefighter /ˈfaɪəˌfaɪ.tər/, policjant - police officer /pəˈliːs ˌɒf.ɪ.sər/, sprzedawca – shop assistant /ˈʃɒp əˌsɪs.tənt/, kierowca taksówki – taxi driver /ˈtæk.si ˌdraɪ.vər/, rolnik – farmer /ˈfɑː.mər/, doktor – doctor /ˈdɒk.tər/, budowniczy – builder /ˈbɪl.dər/, sekretarka – secretary /ˈsek.rə.tər.i/.

Poznawana struktura gramatyczna: Czy on / ona jest – Is he / she ……. ? Is she a farmer? Is he a doctor? Tak / Nie. Yes, he / she is. // No, he / she isn’t. Zachęcamy do śpiewania piosenki We are beautiful https://www.youtube.com/watch?v=NB5uizJmHsw Sama piosenka jest trudna, ale ma bardzo fajny refren, który Dzieci z poprzednich lat bardzo lubiły.

Warto powtarzać z dziećmi przerabiany materiał w domu - codziennie, gdyż to gwarantuje najlepsze efekty. Dzieci uczą się przez osłuchanie.

Wymowę wyrazów można łatwo sprawdzić wpisując w przeglądarkę internetową: pronunciation dictionary – czyli słownik wymowy.

Zadania i zabawy są publikowane na głównej witrynie strony Przedszkola.

Jeżeli ktoś przygotowywał się na konkurs piosenki angielskiej – nic straconego – niedługo zostanie ogłoszony termin i zasady!! Śledźcie informacje na naszej stronie internetowej.